Чехи, які проживають в Україні, знову просять Чеську Республіку про репатріацію

Чехи, які проживають в Україні, знову просять Чеську Республіку про репатріацію

Більше 70 сімей етнічних чехів, які проживають на території України, знову звернулися до президента Чеської Республіки Мілоша Земана з проханням надати їм сприяння в переселенні на історичну батьківщину.

Минулого тижня громадська активістка Віра Доушова, яка в 1990-ті роки допомагала організувати другу хвилю репатріації волинських чехів на історичну батьківщину, передала до канцелярії президента список з іменами 250 прохачів, які проживають нині на території України і в Криму. Перші 40 сімей з проханням про сприяння в переселенні за спрощеною схемою вперше звернулися до чеського уряду навесні 2014 року і отримали офіційну відмову.

volyn-chex_volynnews.com

«Навесні з проханням про допомогу в переселенні звернулося близько 40 сімей з Волинської області, вони складають одну частину з тих, хто звернувся цього разу. Далі до них приєдналася ще частина людей, що проживають на території східної України, де зараз ведуться бойові дії. Їм там живеться набагато гірше», – констатує Віра Доушова.

Як розповіла громадська активістка, друга група прохачів дізналася про таку можливість після заяви президента Земана, який висловив готовність допомогти. Заява Земана прозвучала якраз під час проведення в Празі 8-го земляцького фестивалю, в якому брали участь колективи з України. Тоді своє прохання підготували ще 37 сімей, які проживають на території України, де зараз ведуться бойові дії.

Тим не менш, незважаючи на те, що президент висловлює свою підтримку волинським чехам в цьому питанні, вирішальне слово залишається за міністерствами внутрішніх та закордонних справ.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *