Франція відзначає національне свято.

Франція відзначає національне свято.

14 липня вся Франція відзначає національне святоДень взяття Бастилії.

_Reuters

Історична подія, яка стала підставою для свята, відбулась під час Великої французької революції: в 1789 році повсталі парижани штурмом узяли фортецю-в’язницю Бастилію – символ королівського деспотизму – і звільнили сімох ув’язнених. Ця подія стала початком Великої французької революції, а також символом повалення абсолютизму.

0_614d1_516abbb2_orig

Хоча День взяття Бастилії вважається національним святом Франції, але відзначається він не тільки в цій країні, але і у всьому світі. Облога і взяття Бастилії – одне з грандіозних подій в історії людства. Воно стало символом досягнутого революційним шляхом політичного визволення, а саме слово “Бастилія” стало прозивним.

Як відомо, Велика французька революція почалася з озброєного захоплення повсталими парижанами грізної і ненависної в’язниці-фортеці Бастилії цього дня в 1789 році. Однак, більшість тріумфуючого народу сьогодні вже не ставляться до цього свята як революційного. Їм вже не важливо, що і як сталося 200 з гаком років тому.

Святкується щось велике для кожного француза, світле, радісне і патріотичне. Офіційна програма святкування передбачає серію балів: бали пожежників, Великий бал, який відбувається 13 липня в саду Тюїльрі.

00

У сам День взяття Бастилії проходить урочистий військовий парад на Єлисейських полях. Парад починається в 10 годині ранку з Етуаль і рухається в бік Лувру, приймає його президент Франції. На площі Конкорд, навпроти знаменитої Тріумфальної арки, споруджені спеціальні місця для глядачів.

Motorcyclist squadron of French National

Фіналом свята стає великий салют і феєрверк біля Ейфелевої вежі і на Марсових полях. Ця піротехнічна вистава починається зазвичай о 10 годині вечора.

1366110160_salyut

Незважаючи на дещо скромну офіційну програму святкувань, по всьому місту – в дискотеках, барах, нічних клубах, в будинках і просто на вулицях – проходять безперервні вечірки.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *