У Європарламенті створили групу «Друзі європейської України»

У Європарламенті створили групу «Друзі європейської України»

Ініціатором започаткування об’єднання виступив депутат від Литви Петрас Ауштревічус. Група неформальна. Її завдання – консолідація єдності серед політичних сил Європарламенту у підтримці України, генерування нових ідей та сприяння їхній ефективній імплементації.

1411748877-5000-pyatras-aushtryavichyus

Уже на час проведення першого засідання до групи увійшли близько 50 депутатів від 18 країн-членів ЄС, що представляють різні політичні фракції, включаючи народників, соціалістів, лібералів та консерваторів, уточнили у Представництві України при ЄС.

Співголови групи: від ЄС – Ауштревічус, від української сторони – Іванна Климпуш-Цинцадзе та Остап Семерак. Українська делегація поінформувала, що у Верховній Раді також створено українську частину групи у складі понад 50 депутатів.

photo2

Уже на першому засіданні депутати обговорили широкий спектр питань, зокрема, можливість протидії російській пропаганді, сприяння швидкій ратифікації Угоди про асоціацію, надання Україні безвізового режиму, а також сприяння у проведенні системних реформ. Окрема увага була приділена питанню захисту прав людини, насамперед, в Криму та на Донбасі, а також реабілітації поранених українських військовослужбовців.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *