Україна розвиватиме співпрацю зі своєю діаспорою

Україна розвиватиме співпрацю зі своєю діаспорою

В Україні немає сформованої державної політики щодо діаспори та автохтонних українців у світі, – міністр освіти та науки України Сергій Квіт. Найперше мова йде про збереження та популяризації української мови й культури за кордоном.

Нова влада має наметі виправити ситуацію. На сьогодні МОН надає українським дітям з-за кордону квоти на навчання в Україні.  Цього річ, спільно з Українською Всесвітньою Координаційною Радою, було ініційовано конкурс «Кращий вчитель української мови за кордоном». Важливо, аби участь в цьому конкурсі взяла якомога більша кількість вчителів, тому умови конкурсу були максимально спрощені. Його переможці стоятимуть на одному рівні з усіма переможцями Всеукраїнських конкурсів. Міністерство готове забезпечувати українські громади та вчителів за кордоном будь-якою кількістю українських підручників,  необхідних для навчання дітей.

Міністерство освіти і науки України та українські громади за кордоном розвиватимуть освітню співпрацю над формуванням позитивного іміджу України в світі. Про це українці домовились на науково-практичній конференції “Формування позитивного іміджу України через можливості українців за кордоном”. У конференції взяло участь понад 70 учасників з різних країн світу, які представляли українську діаспору, також представники уряду, Верховної Ради, закладів освіти та громадськості і ЗМІ. Організатором виступила Українська Всесвітня Координаційна Рада.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *