Українці Іспанії шиють маскувальні сітки та халати для бійців АТО

Українці Іспанії шиють маскувальні сітки та халати для бійців АТО

Українці в Іспанії розгорнули потужний волонтерський рух і збирають допомогу для бійців на передовій. Тут розпочали виробництво маскувальних халатів. За ескізами діаспори вже працюють і деякі міста України.

У спільноту «Армія SOS Мурсія» ( Мурсія – місто на півдні Іспанії ) українці в Іспанії об’єднались не одразу. Коли над рідною державою нависла небезпека, кожен поодинці намагався допомогти землякам. Одні – грошима, інші – продуктами, треті – одягом. Об’єднатися активістам допомогла українська суботня школа святого Миколая, де навчаються діти українських емігрантів. Батьки учнів спілкувалися між собою, ділились переживаннями та, зрештою, перейшли до реальних і рішучих кроків.

З часом активісти пішли ще далі й розгорнули власне виробництво маскувальних халатів.

Початкова вартість маскувального халата німецького виробництва становить 44 євро. Собівартість того, що шиють наші земляки, – 10 євро. І за своїми властивостями вони не поступаються фабричним.

Виробництво практично безвідходне. З клаптиків тканини, що залишається, українці роблять маскувальні сітки. Нещодавно організація придбала основу, в яку вплітатимуть білі стрічки.
Сьогодні організація «Армія SOS Мурсія» налічує 12 постійних членів. Це наші земляки з Тернопільщини, Львівщини, Івано-Франківщини.

На цьому українці не планують зупинятися. У них багато ідей, як допомогти та підтримати дух українських бійців. Зокрема, скоро в Іспанії відбудеться чемпіонат з футболу серед українських команд. Під час матчів активісти планують влаштувати ярмарок, а на вилучені кошти закупити чергову партію допомоги.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *