Українці в Ізраїлі влаштували виставку робіт художників-вихідців з України

Українці в Ізраїлі влаштували виставку робіт художників-вихідців з України

2 жовтня в Єрусалимі запрацювала виставка ізраїльських художників – репатріантів з України.

Виставку організували: Галерея «Скіцца» та Арт-центр «Бейт от а-Муцар» за підтримки посольства України в Ізраїлі.

В експозиції представлені роботи Юрія Головаша, Ігоря Каплуновича, Веніаміна Клецеля, Арона Кравіца, Юрія Красного, Ліни Красної, Зої Лозинської, Міни Мінської, Маші Михайлової, Леоніда Падруля, Дмитра Півторака, Анатолія Шмуеля Шелеста.

Виставка робіт художників вихідців з України стала логічним продовженням 4-го міжнародного фестивалю української культури, який проходив в Ізраїлі впродовж вересня на підтримку України. Фестиваль  організувало Всеізраїльське об’єднання вихідців з України за підтримки Посольства України в Ізраїлі. Арт-директор проекту – продюсер, керівник Ізраїльського фольклорного театру «Тапуах Бедваш» Олена Джейко.

В рамках фестивалю в Українському культурному центрі відбувся показ фільмів Олександра Довженка, присвячений 120 річниці народження режисера, та фільмів українського режисера Олега Сенцова, незаконно утримуваного під арештом в Росії. Виставка карикатур талановитих художників – вихідців з України: Юрія Борца, Бориса Еренбурга та Сергія Сиченка, експозиція українського народного костюма, творчі зустрічі з українськими артистами – гостями фестивалю: бандуристкою Галиною Гейко, Театром пісні «Джерела» і популярним співаком, композитором і продюсером Едуардом Приступою (НеДіля).

Завершальним акордом фестивалю став Гала-концерт, який уже традиційно проходив у престижному концертному залі “Вікс” інституту ім. Вайцмана в Реховоті. В концерті взяли участь відомі ізраїльські артисти і гості фестивалю з України. На початку гала-концерту присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих в боях в Ізраїлі і на землі України.

Серед гостей фестивалю в цьому році були і маленькі діти, і літні люди, вихідці з України та місцеві івритомовні глядачі, поважні представники ізраїльської влади та дипломатичного корпусу в Ізраїлі, бізнесмени, журналісти, волонтери і навіть один із українських військових, що після тяжкого поранення в зоні АТО проходить лікування в ізраїльській клініці.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *