Українські вареники підтримують українську культуру

Українські вареники підтримують українську культуру

Іммігранти з України у Лонг-Айленді штату Нью-Йорк 50 років ліплять вареники, продають їх, а прибуток витрачають для збереження українських традицій, культури, мови, за ці кошти утримують релігійні та громадські організації, школи, засоби масової інформації тощо.

 

А ще, надають адресну допомогу тим, хто цього потребує на Батьківщині – дітям-сиротам, дітям-інвалідам, малозабезпеченим родинам, церковним громадам, медичним та освітнім закладам, а тепер і українським воїнам, які знаходяться на лінії вогню або потребують коштів на лікування. Значну лепту у реалізацію проектів української діаспори в США вносять вихідці з Тернопілля, зокрема Збаража і Збаразького району.

2466C872-EA61-47A8-AB5C-2258A5AEEBFD-300x174

Організацією процесу приготування пирогів, які у парафіяльному Центрі церкви Святого Володимира на Лонг-Айленді ліплять в основному чотири рази на рік, а за потреби й частіше, займаються українські громадські спільноти «Український Конгресовий Комітет Америки та «Організація чотирьох свобід України».
На останній в цьому році благодійній толоці, руками понад сорока українських господинь було зліплено 12 тисяч вареників.  Для приготування брендової української страви використали 350 кілограмів картоплі, 175 кілограмів муки, 45 кілограмів маргарину, 75 кілограмів цибулі, 40 кілограмів сиру.

Для українців Нью-Йорка, які приходять ліпити пироги, це передусім нагода зустрітися, поспілкуватися, долучитися до суспільного життя діаспори, допомогти українцям в Україні, створити умови для розвитку рідної мови, збереження своєї культури, традицій в Америці. Українці у США самотужки фінансують свої громадські та культурні проекти.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *