УКРАЇНСЬКА ШКОЛА В НЬЮ-ЙОРКУ АКТИВНО ПІДТРИМУЄ УКРАЇНСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ

Євромайдан і війна на cході України об’єднали українську громаду в Америці. Зазвичай і без того патріотичні діаспоряни зараз переживають національне піднесення.

Це призвело і до збільшення охочих віддавати  своїх дітей до шкіл українознавства, де американці українського походження вивчають мову, історію і культуру рідної країни, пише “Голос Америки”.

Так, у нью-йоркській школі українознавства, що 65 років тому стала першим українським навчальним закладом у місті, кількість учнів цьогоріч суттєво зросла. Вчителі кажуть – старшокласники не лінуються приходити на суботні заняття, бо хочуть більше знати про те, що нині коїться в Україні, а молодших, які поки що не розуміють значення слова «війна», приводять батьки, аби ті не забували про своє походження.

Кожного суботнього ранку до школи українознавства на Манхеттені приїжджають батьки і малеча. Сюди – в серце Нью-Йорка – дітей українці везуть із найвіддаленіших районів міста – Брукліна, Квінса, Стейтен-Айленда, Вестчестера і навіть із сусіднього штату – Нью-Джерзі.

У школі навчаються близько двох сотень дітей. Тут займаються усі – від дошкільнят до дванадцятикласників. Від американських однолітків діти з української діаспори відрізняються тим, що крім американської шкільної програми мають ще й свою – українську.

Нині діти вчать колядки – адже школі планують збирати гроші для українських військових під час Різдвяного концерту.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *