Українська світова діаспора об’єднується у спільній турботі

Українська світова діаспора об’єднується у спільній турботі

Українська світова діаспора об’єднується у спільній турботі – лікування хворих майданівців і вояків АТО. Зокрема, громада українців Франції створила благодійну Медичну Асоціацію, яка направляє в Україну французьких лікарів-волонтерів. Деякі з них мають українське походження.

Також опікується постраждалими і парафія Чикаго при церкві Святого Володимира і Ольги, яка була створена 28 липня 1968 року Блаженнішим патріархом Йосипом Сліпим за згодою Чиказького Владики Преосвященого Ярослава Габра. Адміністратор парафії, отець Олег Кривокульський, українець, родом з Тернополя, який вже шістнадцять років мешкає в Америці, зауважив, що великим внеском у відновлення миру є молитва.

В своїй молитві громада Чикаго вирішила долучитись до українців Франції, здійснивши паломництво в Лурд, в департаменті Верхні Піренеї. Саме в цьому містечку 11 лютого 1858 року його юній мешканці Бернадетт Субіру з’явилася Пречиста Діва Марія. Згодом, після закінчення паломництва, отець Олег Кривокульський планує провести молебен у соборі Святого Володимира під проводом Бориса Гудзяка, апостольського екзарха Української Греко-Католицької Церкви в Парижі.

29 вересня 2014 року на прийомі, що відбувся в українському посольстві у французькій столиці за підтримки Українського Дому на чолі з Олегом Ковалем, чиказька громада говорила про відновлення миру в Україні. На думку отця Кривокульського, розвитку громад українців, розкиданих в різних куточках світу, сприятиме саме культура. Її розповсюдженням в своєму штаті й займається парафія при церкві Святого Володимира і Ольги, запрошуючи наших митців в Америку. Прийом також містив в собі головну ноту теперішнього українського настрою – надію на мир!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *