«Тернопільські театральні вечори. Дебют» стартують 24 вересня

«Тернопільські театральні вечори. Дебют» стартують 24 вересня

“Генію Шевченку – 200 років”, “Україна – Єдина” і “Україна – Європа” – під такими  гаслами двадцять четвертого – двадцять восьмого вересня пройде цьогорічний дванадцятий Міжнародний фестиваль молодої режисури “Тернопільські театральні вечори. Дебют”. До Тернополя приїдуть колективи з Києва, Львова, Грузії і Польщі. Репертуар фестивалю пронизаний антивоєнною тематикою. Шевченківці обіцяють: буде вражаюче, цікаво і оптимістично. Квитки уже в касі театру.

Організатори дванадцятого Міжнародного фестивалю “Тернопільські театральні вечори. Дебют” мали сумнів у доречності проведення мистецької події цього року. Кажуть, як і більшість свідомих співвітчизників,  частину  зароблених грошей спрямовують на АТО. Проте хлопці виборюють на Сході і за право на існування української культури, а завдання митця під час війни – піднімати дух народу.

Фестиваль відкриє антивоєнна пластична драма ” Матінка Кураж” за мотивами п’єси Брехта у постановці театральної продюсерської компанії RB GROUP з Києва. Робота молодого режисера Олексія Скляренка. У другий день фестивалю патріотичні мотиви підхопить ще один столичний колектив-дебютант “Гайдамаки ХХІ століття” із постановкою п’єси Леся Курбаса за мотивами поеми Тараса Шевченка. Малу сцену для своїх виступів обрали господарі свята – тернополяни. В’ячеслав Хім’як зі своїми учнями  запропонують постановку “Така її доля…” за Шевченковою “Наймичкою”. Вікторія Сиванич ставитиме “Записки кирпатого Мефістофеля” за Винниченком. Попри перестороги батьків неповнолітніх грузинських акторів, до нас їде Батумський молодіжний театр з виставою грузинською мовою Отара Катамадзе “Називай, як хочеш”. Уже традиційно братиме участь у фестивалі і Ельблонгський академічний театр з Польщі з комедією “Весь Шекспір за одну годину”. Грузинів і поляків фінансують їх міністерства культури.

Закриють мистецьке свято гості зі Львова – заньківчани постановкою Федора Стригуна  драми Шевченка “Назар Стодоля”. Організатори фестивалю зізнаються, що цього року фінансують фестиваль самотужки.  Учасників нагороджуватимуть лише дипломами, проте мають надію, що місцева влада і самі мешканці долучаться до того, аби подія була гостиннішою. Буклети, сувеніри, власноруч виготовлені роботи стануть теплим спогадом про наше місто. Їх  учасники свята можуть отримати з ваших рук. Під час фестивалю відбуватиметься і благодійна акція – збір грошей для потреб АТО.

театр3

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *