Польща повернула засоби захисту для військових, які затримали на кордоні з Україною

Польща повернула засоби захисту для військових, які затримали на кордоні з Україною

Польська прокуратура минулого тижня повернула близько 450 військових касок та десяток бронежилетів, затриманих під час спроби вивезення з Польщі до України наприкінці червня цього року.

Про це повідомив заступник окружної прокуратури у Замості, яка розслідує цю справу, Мірослав Бучек.

Він відзначив, що каски та бронежилети були повернуті громадянину України, котрий їх перевозив, після того, як була проведена експертиза, яка підтвердила, що вони не підпадають під опис товарів, вивезення яких вимагає спеціального дозволу.

«Експерт після огляду товарів дійшов висновку, що 445 касок уже не є озброєнням у розумінні закону, порушення якого інкриміновано Олегу І. (українцю, якому висунуто звинувачення в цій справі, – ред.), та у зв’язку з цим вони негайно були повернуті», – cказав прокурор.

Бучек відзначив, що вони вже доставлені в Україну разом з десятком затриманих бронежилетів. Ще 116 кевларових касок визнано озброєнням, і їх подальша доля буде визначатися прокурором.

Він не виключив можливості того, що прокуратура теж їх поверне після завершення справи, оскільки це передбачає польське законодавство, але назвав передчасним говорити, яким буде остаточне рішення.

Вчора, 28 липня, прокуратура у польському місті Замостя висунула офіційне звинувачення 54-річному громадянину України, котрий намагався перевезти з Польщі близько 550 касок та кілька бронежилетів для потреб учасників антитерористичної операції у східних регіонах України. Українець закупив це обладнання у Польщі за пожертви.

Раніше польські служби повідомляли про кілька випадків затримання більших партій бронежилетів та касок, які намагалися перевезти українці з Польщі. Польське законодавство дозволяє вивозити з країни максимум по бронежилету та касці для власних потреб. Для більшої кількості необхідний спеціальний дозвіл.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *