Подарунки для Путіна з Польщі та Чехії

Подарунки для Путіна з Польщі та Чехії

У столиці Чехії відбувся флеш-моб, присвячений пам’яті жертв комуністичного режиму.

На площі Миру у Празі активісти встановили клітку, яка символізувала в’язницю. Кожен охочий міг увійти всередину і, можливо, відчути, як почували себе жертви у комуністичних концтаборах.

На клітці були розвішені плакати з іменами та фотографіями людей, які загинули у серпні 1968 року, коли радянські війська увійшли у столицю Чехословаччини.

Учасники акції відзначили, що у день народження Володимира Путіна, це добра нагода згадати про злочини комунізму, особливо в контексті подій на сході України, а також анексії Криму.

“Комуністичний режим дуже гнучкий і не тільки у нас, але й у всій Східній Європі. Люди досі не попрощалися зі своїм минулим, а це може мати погані наслідки у майбутньому”, – сказав чех Петр Марек, організатор акції.

Того ж дня у столиці Польщі біля посольства Російської Федерації також відбувся мітинг, учасники якого піднесли Путіну подарунки до Дня народження: «закривавлений» торт і сире м’ясо.

За словами Наталії Панченко, глави «Євромайдану у Варшаві», ці подарунки символізують “кров і смерть, які так любить Володимир Путін”.

У заході взяла участь польський політик Малґожата Ґосевська, яка подарувала Путіну його портрет поруч зі Сталіним і Гітлером, а також книжку «Лікування дітей від психічних травм».

«Я не могла пропустити сьогоднішній захід. Тому що на будь-якії акції, на якій протестують проти світового терориста №1, ми зобов’язані бути», – сказала вона.

У ході мітингу українці, білоруси і поляки висловлювали побажання імениннику, а також мали змогу вручити подарунок, який організатори обіцяли відправити в Кремль.

“За моєю спиною знаходиться плакат з фотографіями злочинів Путіна: Курськ, Беслан, Чечня, Грузія, Україна і на ньому ще є багато вільного місця. Тому кожен з вас може залишити своє побажання, а я йому бажаю Майдану на Красній площі”, – сказав Томаш Чувара, представник фонду “Відкритий діалог”.

“Цій людині я можу побажати тільки одного: швидше опинитися там, де він має бути – в клітці на міжнародному трибуналі в Гаазі”, – сказав білоруський опозиціонер В’ячеслав Сівчик.

До акції долучився активіст з Татарстану Нафіс Кашапов, який був вимушений переїхати до Польщі, оскільки його переслідувало ФСБ.

“10 років тому в цей день я протестував в Москві проти політики Путіна. У мене був плакат з написом: “ФСБ – це каральна організація”. 10 років минуло – нічого не змінилося”, – сказав він.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *