ПАМ’ЯТНИК ТАРАСУ ШЕВЧЕНКУ ВСТАНОВИЛИ У РОСІЇ

ПАМ’ЯТНИК ТАРАСУ ШЕВЧЕНКУ ВСТАНОВИЛИ У РОСІЇ

Бюст українського поета Тараса Шевченка з’явився минулого тижня у дворі однієї з шкіл російського міста Астрахань.

«Тарас Шевченко дорий для нас не тільки як класик літератури, 200-річчя з дня народження якого відзначає вся прогресивна світова громадськість, але і як людина, що залишила свій слід у розвитку нашого міста», – заявив губернатор Астраханської області Олександр Жилкін.

0ttpwss-ofo

Олександр Жилкін ще раз згадав історичні факти, котрі пов’язують ім’я українського письменника з Астраханню.

«В середині 19-го століття, повертаючись з царського заслання, Тарас Григорович зупинявся в нашому місті, – зазначив губернатор. – Тут його тепло зустріли астраханські рибопромисловці і його земляки-кияни, які прибули на службу до Астраханської губернії»

Досі в Астрахані збереглася будівля-пам’ятник, в якому в серпні 1857 року зупинявся Тарас Шевченко. У 1989 році на будівлі була відкрита меморіальна дошка з барельєфом українського поета.

VUzNGuZUUTU

Також губернатор уточнив, що українська діаспора – четверта за чисельністю в Астраханській області. Перші вихідці з України прибули на астраханську землю ще наприкінці 16-го – початку 17-го століть.

«І сьогодні, відкриваючи бюст цій чудовій людині, ми тим самим висловлюємо повагу не тільки до нього, а й до всієї великої української культури», – сказав Олександр Жилкін.

XY4KDUxK3U8

Спочатку виготовлення бюста Тарасу Шевченку повинна була взяти на себе адміністрація Рівненської області України – в рамках двостороннього співробітництва з астраханським регіоном. Через події в Україні виконати домовленості не вдалося. Однак, завдяки ініціативі колективу школи №4 та допомозі спонсорів, пам’ятник класику літератури все-таки з’явився на астраханської землі.

«Ми довго чекали цієї події, – зазначила у своєму виступі директор школи №4 Ольга Негрова. – Культура не знає кордонів. І ми будемо продовжувати ділитися творчістю Тараса Шевченка ».

В планах керівництва навчального закладу – відкриття в школі невеликого музею імені українського класика.

b2da57299c335071295cb3c9ca8d3760_L

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *