Міський годинник Тернополя внесли до «Спадщини світового годинникарства»

Міський годинник Тернополя внесли до «Спадщини світового годинникарства»

aWIN-X8BWE8

Сьогодні у центрі Тернополя відкрили відновлений історичний годинник, який був знищений під час воєнних дій навесні 1944 року. Ще на стадії розробки годинник потрапив до списку «Спадщини світового годинникарства». До цього переліку французи вносять найоригінальніші витвори годинникового мистецтва.

img_600x420

Тернопільський годинник – унікальний. Адже він другий у світі тристоронній. Його механізм виготовив відомий львівський майстер. Перший подібний витвір розташований у французькому місті Ам’єні, який був споруджений наприкінці XIX століття.

mitskevicha_01

«З моїх 60-ти виготовлених годинників у цей реєстр включено лише три. Причому львівський годинник потрапив до списку після п’яти років експлуатації, адже він єдиний у світі працює у мороз і згортає стрілками сніг. А тернопільський годинник уже включено», – розповів майстер Олексій Бурнаєв, який працював над виготовленням часоміра.

5mh9j74dna1r

Ще за часів Австро-Угорщини та Польщі на сучасному бульварі Шевченка – навпроти нинішніх вулиць Сагайдачного та Кульчицької – стояв тристоронній годинник. Це було головне місце зустрічей і побачень. Годинник був знищений під час воєнних дій навесні 1944 року.

5xt2f4qdi418

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *