“Музика – справжня загальна людська мова”. Карл Юліус Вебер

У перший жовтневий день увесь світ вшановує один з найпопулярніших видів мистецтва – музику. Музика приходить в наше життя в голосі мами, в першій колисковій. Згодом, наймилішими звуками музики стає для нас голос дитини, яка промовляє перші слова… Музика не залишає нас до кінця життя!

Рішенням ЮНЕСКО це свято було призначене на 1 жовтня. Мабуть, дата для святкування цього дня була обрана невипадково, оскільки осінь є улюбленою порою року багатьох видатних художників, музикантів та письменників. Осінь — красива і різноманітна, як сама музика.

Вчені вважають, що людина завжди жила з музикою. У печерах Африки збереглися наскальні малюнки давно зниклих племен. На малюнках зображені люди з музичними інструментами. Ми вже не почуємо ніколи тієї музики, але коли-то вона скрашували життя людей, примушувала їх радіти або засмучуватися. Музика володіє величезною силою. На світі знайдеться мало людей, байдужих до музики. Багато композитори намагалися виразити через неї стан своєї душі. Їх великі імена завжди з вдячністю будуть вимовляти нащадки. Музика не старіє, вона буде жити стільки, скільки буде існувати людина.

Уже стало традицією відзначати свято музики концертами та фестивалями за участю кращих артистів і художніх колективів. У цей день звучать твори, що ввійшли до скарбниці світової культури.

muz

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *