«Меморіал» у Тернополі відзначив 25-ту річницю створення

«Меморіал» у Тернополі відзначив 25-ту річницю створення

25-ту річницю створення Тернопільського обласного історико-просвітницького товариства «Меморіал» ім. В.Стуса відзначили 6 грудня у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї.

Свої перші кроки «Меморіал» розпочав завдяки людям, для яких небайдужа доля України. Ще за кілька років до проголошення Незалежності патріоти краю об’єдналися в єдину організацію, бо розуміли, що далі так жити не можна. Більшовицький режим прагнув «перемолоти», знищити кращих синів України. Тому завданням «Меморіалу» є не просто зберегти свою історію, а пропагувати українську ідею, думку серед молоді.

img_6021

img_6084

Зброєю «Меморіалу» завжди були факти, що свідчать про злочинність комуністичного режиму, саме «меморіалівці» взялися за викривання шовіністичної кремлівської пропаганди та популяризацію української ідеї.

Довідково: Тернопільське обласне історико-просвітницьке товариство «Меморіал» ім. В.Стуса створили 1989р. з ініціативи обласної організації Спілки письменників України і Товариства української мови ім. Т.Шевченка як правозахисна благодійна громадська організація. У 1991р. на другому з’їзді Всеукраїнського товариства ухвалили рішення, що воно носитиме ім’я знищеного у більшовицькому концтаборі поета Василя Стуса.
За роки своєї діяльності товариство бере активну участь у демократичних процесах, що відбуваються в області, національно-патріотичному вихованні краян.
Проводить просвітницьку, пошукову роботу з історії національно-визвольної боротьби проти тоталітарного режиму, встановлення добрих імен героїв, які полягли за нашу незалежність.
За участю членів «Меморіалу» проведено сотні перезахоронень патріотів, споруджено пам’ятники і меморіальні комплекси, реконструйовано занедбані могили.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *