ДУХОВНИЙ ЗВ’ЯЗОК ЛАТВІЇ З УКРАЇНОЮ

ДУХОВНИЙ ЗВ’ЯЗОК ЛАТВІЇ З УКРАЇНОЮ

З 24 до 28 жовтня в Латвії пройде вже традиційний Міжнародний фестиваль творчості української молоді “Балтійські зорі”.

Організатором Міжнародного фестивалю став Український центр молоді і дітей в Латвії, який очолює Ольга Берг.

282344_534943579856469_947880752_n

Український центр молоді і дітей в Латвії – це колектив з невеликою, але досить яскравою історією. Його творчість знають і люблять не тільки в Латвії, але і за її межами, а заходи, що проводяться Центром, завжди проходять на високому рівні.

Український центр молоді і дітей в Латвії, як недержавна організація зареєстрований в 2011 році (з 2009 року центр діяв як неформальна група при Об’єднанні українських товариств Латвії).

Незважаючи на відносно «юний вік», учасники колективу Українського центру молоді та дітей в Латвії є професійною командою, чия творча діяльність приваблює все більше і більше прихильників.

Колектив, а це люди віком від 12 до 35 років, веде активне життя: бере участь в проектах як в Латвії, так і в Європі.

Сьогодні Український центр молоді і дітей в Латвії має кілька філій – у Ризі, в містах Екабпілс і Плявиняс, в Єлгавському та в Олайнського краї.

Концертні програми колективу відрізняються яскравою творчою індивідуальністю, артистизмом, високим рівнем виконавської майстерності, різноманітністю жанрів хореографії.

10715916_950477334969756_1377368798_n

Керівник Центру Ольга Берга не приховує, що заснувала молодіжну організацію українців для того, щоб її діти могли вільно спілкуватися як латиською, так і мовою матері – українською. Крім того, вона відзначає, що для неї важливим було залучення молоді до роботи в діаспорі та популяризація української культури серед населення Латвії та Європи. «Вся наша активна діяльність дає можливість молодим людям відчути причетність до великого українського народу, спонукає до вивчення мови та культури», – каже Ольга Берга.

Зараз в діяльності Центру бере участь не тільки українська молодь, а й юні латиші, росіяни та представники інших національностей, що проживають в Латвії. Члени Українського центру молоді та дітей спілкуються з однолітками з інших діаспор, запрошують творчу молодь з України, їздять в міжнародні молодіжні табори. Їм цікаво вивчати українську мову, тому що це дає шанс для пізнання багатої української культури, традицій і обрядів. А участь латвійської української молоді в міжнародних таборах ще більше розширює географію дружніх відносин з українськими громадами інших країн.

10715977_950478301636326_327672841_n

Видатним заходом, яким Центр заявив про себе, є проведення Міжнародного фестивалю творчості української молоді “Балтійські зорі”. Фестиваль проводиться з 2011 року. Його учасниками були представники Сербії, Польщі, Швеції, України, Литви, Естонії. Цього року фестиваль пройде вже вчетверте – з 24 до 28 жовтня. Організатори чекають гостей з Австралії, Німеччини, Словенії, Естонії, Литви.

Крім фестивалю «Балтійські зірки», Український центр молоді та дітей Латвії проводить “Дні Української культури на Балтійському морі” на круїзному кораблі. З 2009 року Центр є організатором прийому Вифлеємського Вогню Миру в Латвії.

Сьогодні всіх українців у світі турбують події в Україні. Український центр молоді і дітей підтримує український народ різноманітними акціями.

Центр співпрацює з латвійськими молодіжними організаціями, з українською скаутською організацією Пласт, Центром розробки та реалізації проектів ЮНЕСКО. Український центр молоді і дітей в Латвії є членом Всесвітнього конгресу українських молодіжних організацій.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *