Дані про репресованих та депортованих українців оприлюднили

Дані про репресованих та депортованих українців оприлюднили

В Електронному архіві анкети репресованих розміщені за алфавітом. Кожен охочий може шукати інформацію про своїх земляків чи родичів

vidkryti_arkhivy_loho

В Електронному архіві визвольного руху оприлюднино 2 411 анкети товариства “Меморіал”, які заповнювали репресовані українці з Львівської області.

1385375

Анкети містять коротку інформацію —  прізвище, ім’я та по-батькові, рік та місце народження, проживання, а також яким чином вони були репресовані.

У цих анкетах містяться дані про цілі родини, які депортували з України у віддалені регіони СРСР, – повідомляють у прес-центрі Центру досліджень визвольного руху.

f3538241e522b4ffca8e070c2d03f0d9

Попри те, що ці анкети заповнила лише мізерна частина репресованих, які дожили до 1990-х років, все одно по них видно, наскільки масштабний розмах мали репресії в СРСР і якою насправді величезною була кількість їх жертв.

information_items_property_240

Наразі оприлюднена лише третина від загальної кількості документів, що загалом містить понад 6 000 одиниць зберігання.

В період з вересня 1939 до липня 1941 р., а потім — з середини 1944 р. до 1991 р. Львівська область входила до складу Української радянської соціалістичної республіки. Органи НКВД-НКГБ-МГБ-КГБ здійснювали переслідування та політичні репресії проти свідомих українців, учасників українського визвольного руху, віруючих Української греко-католицької церкви та інших осіб, яких комуністичний режим підозрював у «антирадянських проявах» та «політичній неблагонадійності». Жертвами цих репресій стали десятки тисяч людей.

Депортація_євреїв_з_Дрогобича

Відкритий у березні 2013 року Електронний архів визвольного руху є спільним проектом Центру досліджень визвольного руху, Львівського національного університету ім.. Івана Франка та Національного музею «Тюрма на Лонцького». Сьогодні в Е-архіві доступні копії 20380документів. Місія проекту — робити минуле доступним.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *