Білорусь скасувала обмеження на постачання українських цукерок та пива

Білорусь скасувала обмеження на постачання українських цукерок та пива

Вчора уряд Білорусі вирішив зняти обмеження на постачання українських кондитерських виробів та пива на білоруський ринок.

Цю інформацію сьогодні поширила прес-служба МЗС Білорусі.

«24 липня прем’єр-міністром Республіки Білорусь підписано постанову (№ 719), яке знімає мали місце у наших партнерів по СНД побоювання щодо доступу їх товарів на білоруський ринок», – заявив начальник управління інформації – прес-секретар МЗС Дмитро Мирончик.

Нагадаємо, що в квітні-травні поточного року влада Білорусі ввели ліцензування поставок в країну цементу, скла, пива, деяких видів макаронних і кондитерських виробів. Ці рішення були введені тимчасово, строком на шість місяців, і стосувалися товарів з держав, крім членів Митного союзу. Особливе обурення ці рішення викликали в українських виробників пива і цукерок, передає TUT BY.

У відповідь на минулого тижня Україна пригрозила введенням загороджувальних мит на ряд білоруських товарів (шини, холодильники, молочні вироби, азотні добрива і ін), які займають вагому частку на українському ринку. Білорусі було дано 10 днів для виправлення ситуації.

У результаті офіційний Мінськ першим зробив крок назустріч. У МЗС Білорусі очікують, що «Україна забезпечить доступ білоруських товарів на свій ринок в режимі, встановленому Договором про зону вільної торгівлі, оперативно скасувавши відповідні рішення Міжвідомчої комісії».

«У тому ж випадку, якщо українські рішення набудуть чинності, ми змушені будемо вживати заходів адекватного реагування. Хоча сподіваємося, що за негативним сценарієм події розвиватися не буде, оскільки це не відповідає духу і рівнем взаємодії між нашими братніми країнами», – резюмував Дмитро Мирончик.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *