Фран Селак – улюбленець Фортуни.

Фран Селак – улюбленець Фортуни.

Фран Селак – хорватський вчитель музики, диригент за професією. Багато років керував шкільним хором. Відомий тим, що уникнув смерті в результаті нещасних випадків сім разів і згодом виграв в лотерею, за що був прозваний журналістами “найбільшим улюбленцем Долі у світі”.

Фран Селак пережив сім катастроф:

1) Аварія поїзда

Перший раз хорвату пощастило в 1962 році, коли поїзд, яким він подорожував з Сараєво в Дубровнік, зійшов з рейок і впав у крижану річку. Тоді сімнадцять чоловік потонули, а Фран Селак зумів виплисти на берег, отримавши сильне переохолодження, шок, удари і зламавши руку.

2) Падіння з літака

У 1963 році він вивалився з літака DC-8 між Загребом і Рієкою – під час польоту раптово відчинились двері літака. В результаті цієї катастрофи загинули 19 осіб. Селак приземлився на копицю сіна і відбувся шоком, синцями і порізами.

3) Автокатастрофа з автобусом

У 1966 році автобус, в якому Селак їхав в місто Спліт, перехилився і впав у річку. Загинули чотири людини. Селак виплив на берег, отримавши порізи, удари і сильний шок.

 4) Палаючий автомобіль

Катастрофа сталася з хорватом в 1970 році. Автомобіль, в якому він їхав по шосе, раптово загорівся. Селак встиг вибратися з машини за кілька секунд до вибуху паливного бака.

 5) Опік голови

У 1973 році Селак раптово втратив майже все волосся на голові через несправність паливного насоса, який виплеснув бензин на розпечений двигун його автомобіля, роздувши полум’я через сапун.

 6) ДТП на вулиці

У 1995 році на одній з вулиць Загреба його випадково збив автобус. Хорват і цього разу відбувся «легким переляком» – він отримав невеликі удари і шок.

 7) Автокатастрофа особистого автомобіля

У 1996 році Селак їхав на своєму автомобілі в горах, коли раптово після повороту він побачив вантажівку, що неслась просто на нього. Його «Шкода» врізалася в дорожню огорожу, проломила її і зависла на краю прірви. В останній момент хорват встиг вистрибнути з автомобіля і, після невеликого польоту, зміг вхопитися за дерево, звідки спостерігав падіння в гірську ущелину свого автомобіля, який вибухнув в 90 метрах під ним.

У 2002 Фран змусив повірити у свою щасливу зірку навіть очевидних скептиків. Улюбленець Фортуни, вийшовши на пенсію, вліз у борги, але купив лотерейний квиток і … зірвав джек-пот – мільйон доларів! Він роздавав їх знайомим і незнайомим, багато подорожував, купив інструменти для друзів-музикантів, допоміг з ремонтом місцевим храму, а на своїй вулиці побудував каплицю.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *